Anadolu Halkının Özgür Sesi
 
Yayında :
 
 
 

Sümer, Gençlerimiz uyuşturucu illetinin elinde kayboluyor

 

Orhan Sümer, “Gençlerimiz uyuşturucu illetinin elinde kayboluyor. Saray İktidarı seyrediyor” Dedi.

...İLKGÜN HABER - CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Türkiye’de yaşanan ağır ekonomik kriz neticesinde vatandaşların ek gelir yarabilmek ümidiyle kumar batağına düşmesini ve uyuşturucu madde kullanımının artması ile ilgili konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. Orhan Sümer, “Gençlerimiz uyuşturucu illetinin elinde kayboluyor. Saray İktidarı seyrediyor” Dedi.
TÜRKİYE’DE SON BİR SENEDE YOKSULLUK YÜZÜNDEN KUMAR VE UYUŞTURUCU BAĞIMLILIĞI %100 ARTTI
Orhan Sümer, “Özellikle son bir senede yanlış ekonomi politikaları yüzünden, yoksulluk, işsizlik, güvencesizlik gibi sorunlar daha da derinleşti. Milyonlarca vatandaşımız kredi kartlarıyla, kredilerle, elden aldığı borçlarla ayı çevirmeye çalışıyor. Ancak bir yerde artık çarklar dönmüyor. Yapılan bilimsel araştırmalara göre son bir senede Türkiye’de kumar ve uyuşturucu kullanımı %100 artmış durumda. Vatandaşlar ya ek gelir sağlamak ümidiyle online kumar sitelerinde kumar oynuyor ya da bunalım daha da derinleşince uyuşturucu batağına saplanıyor. Acı olan tarafı ise Saray İktidarı tüm bunları bildiği halde sadece seyirci kalıyor” Dedi
EK GELİR SAĞLARIM ÜMİDİYLE KUMAR OYNANIYOR
Orhan Sümer, “Türkiye’de erişime açık yüzlerce online kumar sitesi bulunuyor. KİT Komisyonunda bu konuya özellikle değindiğimizde, yetkililer tam anlamıyla çözüm üretemediklerinden bahsediyorlar. Gerçi “Slot” tarzı kumar oyunlarının aynısını Milli Piyango kendisi de oynatıyor ama online kumar bataklığına düşen vatandaşlarımızın sayısı oldukça fazla. Yapılan araştırmalara göre internet üzerinden kumar oynayanların birçoğu az da olsa ek gelir sağlamak için kumar oynadıklarını belirtiyor. Saray İktidarı memleketi öyle bir hale getirdi ki vatandaş çareyi kumarda buluyor.” Dedi.

 
Tarih       : 12 Ağustos 2022
 
 

En iyi mobil görünüm için:

Telefonunuzda "Google Chrome" kullanınız. Uzun metinlerde en alttaki "Basitleşmiş görünümü göster" seçiniz.

Örnek seçim için tıkla!

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2022

 
 

 

Mobil Sürüme Geçiş