Anadolu Halkının Özgür Sesi
 
Yayında :
 
 
 

Çukurova'da Engelsiz eller, mutlu patiler sergisi açıldı

 

Adana'da Türk Kızılay öncülüğünde, sokak hayvanları yararına düzenlenen ve özel gereksinimli bireylerin yaptıkları tablo ve el işlerinin yer aldığı sergi ziyaretçilerle buluştu.

...İLKGÜN HABER - Adanada Türk Kızılay öncülüğünde, sokak hayvanları yararına düzenlenen ve özel gereksinimli bireylerin yaptıkları tablo ve el işlerinin yer aldığı sergi ziyaretçilerle buluştu.

Türk Kızılay Çukurova Şubesi tarafından Çukurova Gönüllü Merkezinde, "Engelsiz eller, mutlu patiler" sergisi açıldı.

Türk Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, törendeki konuşmasına, “iyiliğin amiral gemisi bugün Çukurova’da. Belediye Başkanımızın bize tahsis ettiği binada bu projeyi hayata geçirdik. Hiçbir kimse mahsun kalmasın amacındayız. Nerede dokunmamız gereken yürek varsa oraya dokunmak istiyoruz. Bundan dolayı hem şahsım hem genel merkezimiz adına hepinize teşekkür ediyorum” diyerek başladı.

Türkiyenin her tarafında dezavantajlı bireyler ile sokak hayvanlarının canlarına dokunma adına çalışmalar yaptıklarını belirten Saygılı, kentteki özel gereksinimli bireylere yönelik, Türk Kızılay gönüllüleri ile Çukurova Üniversitesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde el işlerini ortaya çıkaracak eğitim verildiğini anlattı.

Saygılı, eğitimde yapılan tablo ve el işi ürünlerin satışa çıktığı sergiyi düzenlediklerine dikkati çekerek, başta özel gereksinimli bireyler olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

Saygılı, buradan elde edilecek gelirin sokak hayvanlarına mama ve su olarak döneceğini belirterek, "Bu önemli bir farkındalık. Özel gereksinimli yavrularımızın yaptıkları, emeklerini verdikleri bu güzel eserlerden bağışçılarımızın vasıtasıyla gelecek gelirle patilerin de hayatına dokunmuş olacağız. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Çünkü, her canlı bizim için değerli ve özeldir" dedi.

Kızılay dostu Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ise başta genel sekreter Ramazan Saygılı olmak üzere Kızılay’ın  her kademesinde görev yapan bireyleri tebrik ederek, şunları kaydetti

“Yurt içi ve yurtdışında yüreklere dokunan Kızılay ile gurur duyuyoruz, çok değerli çalışmalara imza atıyorsunuz. Yurt dışında da bizi gururla temsil ediyorsunuz. Bizler de burada Çukurova şube başkanımızla sürekli irtibat halindeyiz, güç birliği işbirliği yapıyoruz. Toplumun bu tür çalışmalara gerçekten ihtiyacı var. Bize de düşen sizlere destek olmak, yol arkadaşlığı yapmaktır. İyi ki varsınız. Bizler de Kızılay’ımızın projelerine Çukurova Belediyesi olarak katkı sunmaktan mutlu oluyoruz. Bu uyumlu çalışmalarımız devam edecek.”

ÇUkurova Kaymakamı Mustafa Kaya"nın da katılarak, bu anlamlı proje emek verenleri kutladığı törende, özel gereksinimli bir çocuğun doğum günü pastası da kesildi. Törene katılanlar daha sonra  birbirinden güzel el emeği eserlerin yer aldığı sergiyi gezdiler.

 
Tarih       : 13 Ağustos 2022
 
 

En iyi mobil görünüm için:

Telefonunuzda "Google Chrome" kullanınız. Uzun metinlerde en alttaki "Basitleşmiş görünümü göster" seçiniz.

Örnek seçim için tıkla!

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2022

 
 

 

Mobil Sürüme Geçiş