Anadolu Halkının Özgür Sesi
 
Yayında :
 
 
 

VALİ ELBAN, AKDENİZ MEYVE SİNEĞİ TUZAK DAĞITIM TÖRENİNDE

 

Akdeniz meyve sineği ile mücadeleyi kararlılıkla sürdürmek amacıyla düzenlenen tuzak dağıtım töreni; Vali Dr. Süleyman Elban’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

...İLKGÜN HABER - Adana’mızın tarımsal verimliliğine katkı sağlamak, tarımsal üretime zarar veren Akdeniz meyve sineği ile mücadeleyi kararlılıkla sürdürmek amacıyla düzenlenen tuzak dağıtım töreni; Vali Dr. Süleyman Elban’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde gerçekleştirilen törende konuşan Vali Elban; üretimimize, ihracatımıza, çiftçimizin doğrudan gelirine zarar veren Akdeniz meyve sineği ile mücadelenin altını çizmek için toplandıklarını dile getirdi.
Akdeniz meyve sineğinin zararlarının herkesçe bilindiğini söyleyen Vali Elban, “Bununla mücadelenin münferit bir mücadele olmadığını da hepimiz biliyoruz. Bugün burada bulunma amacımız da tuzak dağıtımının yanında bu mücadeleye dikkat çekmek. Her ne kadar birçok kurumumuz, sivil toplum kuruluşlarımız mücadeleye destek veriyor olsa da yereldeki en önemli paydaş çiftçilerimiz.
Çiftçilerimizle beraber herkesin taşın altına elini koymadan bu mücadelenin başarılı olmayacağını biliyoruz. Onun için de bugün özellikle bu mücadele ile ilgili tuzak dağıtımı yapılırken bu konunun altını çizmek istedik.” dedi.
Akdeniz meyve sineği ile mücadelede İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün alanda başarılı çalışmalar yürüttüğünü belirten Vali Elban, “İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Onlara bu mücadelede Tarım ve Orman Bakanlığımız destek veriyor. Bakanlığımıza da müteşşekiriz.
Belediyelerimiz, odalarımız, sivil toplum kuruluşlarımız tüm paydaşlar bu mücadeleye destek veriyor ama en önemli destek çiftçilerimizden. Onların da bu mücadelede çok önemli fonksiyon icra ettiklerini biliyoruz. Daha fazla destek, daha fazla iş birliği diyerek emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Vali Elban’ın konuşmasının ardından Yüreğir, Seyhan, Karataş ve Kozan ilçelerinde toplam 7.000 da. alanda kitle yakalama tuzaklarının dağıtımı gerçekleştirildi.

 
Tarih       : 13 Ağustos 2022
 
 

En iyi mobil görünüm için:

Telefonunuzda "Google Chrome" kullanınız. Uzun metinlerde en alttaki "Basitleşmiş görünümü göster" seçiniz.

Örnek seçim için tıkla!

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2022

 
 

 

Mobil Sürüme Geçiş