Anadolu Halkının Özgür Sesi
 
Yayında :
 
 
 

Çukurova Belediyesi Kültür sanatta'da öncü

 

Çukurova Belediyesi’nin açtığı yaz kurslarına katılarak bağlama, gitar ve satranç eğitimi alanlara sertifikaları Başkan Soner Çetin tarafından verildi.

...İLKGÜN HABER - Çukurova Belediyesi’nin açtığı yaz kurslarına katılarak bağlama, gitar ve satranç eğitimi alanlara sertifikaları Başkan Soner Çetin tarafından verildi.

Sertifika töreninin yapıldığı Bülent Ecevit Kültür ve Sanat Parkı’nın amacına uygun hale geldiğini belirten Başkan Soner Çetin, Çukurova’nın ilçe belediyeleri içinde kültür sanat alanında Türkiye’de öncü olduğunu vurguladı.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çukurova ilçesinin kültür sanat etkinlikleriyle Türkiye’de öncü haline geldiğini söyledi. Çukurova Belediyesi’nin açtığı yaz kurslarına katılarak bağlama, gitar ve satranç eğitimi alan gençlere sertifikaları Başkan Soner Çetin tarafından verildi. Kursiyerlerin bağlama ve gitar çalıp güzel vakit geçirdiği sertifika töreninde konuşan Başkan Soner Çetin, Bülent Ecevit Kültür ve Sanat Parkı’nı yaparken böyle bir ortam hayal ettiklerini belirtti. Başkan Soner Çetin, “Tam da bu parkın anlamına uygun etkinlikler yapılıyor. “Biz hep gençlerimizi burada şarkı söylerken, yoga yaparken görmek istiyoruz” dedi.
Çukurova’nın kültür sanat anlamında ilçe belediyeleri arasında öncülük yaptığını kaydeden Başkan Soner Çetin, “Sizlerin isteğine ve amacına uygun çalışmalar yapıyoruz. Göreve geldiğimiz süre içinde pandemi süreci hariç Türkiye’de edebiyat camiasında çokça konuşulan Orhan Kemal Edebiyat Festivali yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Çukurova Uluslararası Karikatür Festivali dünyada takdir edilen festival haline geldi. Mayısta ilkini gerçekleştirdiğimiz Jakaranda Kültür Sanat Festivali çok ses getirdi. Birçok noktada açtığımız stantlardaki yoğun ilgiyi görünce doğru bir iş yaptığımızı anladım. Olağan belediyecilik hizmetlerini zaten yapıyoruz, bu bizim görevimiz. Ben bir tek gün şu kadar asfalt döktük diye açıklama yapmadım. Çünkü bunları zaten yapmak zorundayız” şeklinde konuştu.

 
Tarih       : 15 Ağustos 2022
 
 

En iyi mobil görünüm için:

Telefonunuzda "Google Chrome" kullanınız. Uzun metinlerde en alttaki "Basitleşmiş görünümü göster" seçiniz.

Örnek seçim için tıkla!

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2022

 
 

 

Mobil Sürüme Geçiş