Anadolu Halkının Özgür Sesi
 
Yayında :
 
 
 

Esendemir: Üzüntümüz sonsuz

 

Gaziantep’te meydana gelen bir kazada olay yerinde bulunan İhlas Haber Ajansı (İHA) çalışanı gazetecilerin başka bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetmesi dolayısıyla, basın camiası büyük bir üzüntü yaşadı

...İLKGÜN - Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı ve TGF Başkanvekili Cafer Esendemir, Gaziantep’te meydana gelen bir kazada olay yerinde bulunan İhlas Haber Ajansı (İHA) çalışanı gazetecilerin başka bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetmesi dolayısıyla, basın camiasının büyük bir üzüntü yaşadığını belirterek, “Acımız büyük, üzüntümüz sonsuz” dedi.

Yönetim kurulu adına açıklamalarda bulunan Başkan Esendemir, 25 yaşındaki TSYD Üyesi foto muhabiri Muhammet Abdulkadir Esen ve gazeteci Umut Yakup Tanrıöver görev başındayken şehit olmuştur. Feci kazanın fotoğraflarını çekerken bir başka otobüs arkadaşlarımıza çarpmıştır. Acımız büyük. Allah rahmet eylesin. Kederli ailesine, Gaziantep’teki dostlara ve TSYD camiasina baş sağlığı diliyoruz” diye konuştu.

Kazada hayatını kaybeden İHA çalışanları Muhammed Abdulkadir Esen ile Umut Yakup Tanrıöverin başka bir göreve giderken kazayı görüp, yaralılara yardım etmek için durdukları öğrenildi.

 
Tarih       : 21 Ağustos 2022
 
 

En iyi mobil görünüm için:

Telefonunuzda "Google Chrome" kullanınız. Uzun metinlerde en alttaki "Basitleşmiş görünümü göster" seçiniz.

Örnek seçim için tıkla!

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2022

 
 

 

Mobil Sürüme Geçiş