Anadolu Halkının Özgür Sesi
 
Yayında :
 
 
 

İYİ Parti’den asgari ücret teklifi

 

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Kürşad Zorlu, 2023 yılında geçerli olacak asgari ücretin 9.600 TL düzeyinde olması gerektiğini söyledi.

...İLKGÜN HABER - İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Kürşad Zorlu, 2023 yılında geçerli olacak asgari ücretin 9.600 TL düzeyinde olması gerektiğini söyledi.
İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Kürşad Zorlu, partisinin genel merkez binasında gündeme ilişkin basın açıklaması yaptı.
5 Aralık Kadın Hakları Gününe değinen Zorlu, Biz siyasette, iş dünyasında, sosyal yaşamda, ailede kadını; kadının olduğu her yerde onların hak ve hukuklarını olması gerektiği seviyeye gelmesi bakımında farkındalığı, hassasiyeti çok yüksek bir partiyiz dedi.
Genel Başkan Meral Akşenerin önderliğinde, 25 Aralık tarihinde, Ankara Arena Spor Salonunda binlerce kadın yurttaşla beraber Türkiye Büyük Kadın Vizyonu"nu paylaşacaklarını belirten Zorlu, partisinin Kadın Politikaları Başkanlığınca yürütülen Kadın Çalıştaylarının ise sürdüğünü ekledi.
Asgari ücret 9.600 TL düzeyinde olmalı
Asgari ücret konusunun bugünkü Başkanlık Divanı toplantısında ele alındığını kaydeden Zorlu, 2023 yılındaki asgari ücretin 9.600 TL düzeyinde olması gerektiğini söyledi. Zorlu, ücretin 3 ayda bir güncellenmesi ve işverenlere vergi boyutunda sağlanan desteğin devam etmesi gerektiğini ekledi.
"Enflasyon konusunda baz etkisi sezonu açıldı.
TÜİKin açıkladığı enflasyon rakamlarına değinen Zorlu, Enflasyon konusunda baz etkisi sezonu açıldı.
Bugün açıklanan rakam da esasında başlayan bir ilizyonun ilk halkası. Seçim yaklaşırken milletimize sunulmaz istenen baz etkisi senaryosunun başladığını ifade edebilirim değerlendirmesini yaptı.
Zorlu şu ifadeleri kullandı:
1 Aralık 2021de TÜFE 21.31, 5 Aralık 2022de bugün baz etkisiyle düşmüş olmasına rağmen 84.4 puan. Vatandaşlarımızın şunu bilmesini çok istiyoruz. Açıklanan rakamlar fiyatların gerilemesi anlamına gelmiyor. Baz etkisi bile olsa fiyat artışlarında bir yavaşlama eğiliminde bahsedebiliriz ama bugün geldiğimiz hayat pahalılığı Cumhuriyet tarihimizin en önemli krizlerinden bir tanesidir. Bu krize,bu fiyat artışlarına kim sebep oluyor dersek uzağa gitmeye gerek yok. Ekim ayında başlatılan Yeni Ekonomi Modeli adı altında milletimize sunulan o yanlış projenin bir yıkım süreciyle karşı karşıyayız.
İYİ Parti Sözcüsü, partisinin Enflasyonla Mücadele Programını ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşacaklarını açıkladı.

 
Tarih       : 07 Aralık 2022
 
 

En iyi mobil görünüm için:

Telefonunuzda "Google Chrome" kullanınız. Uzun metinlerde en alttaki "Basitleşmiş görünümü göster" seçiniz.

Örnek seçim için tıkla!

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2022

 
 

 

Mobil Sürüme Geçiş